Izvor: Blic, 27.Maj.2013, 23:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Delegacija NATO u Skupštini
Članovi delegacije Političkog odbora Parlamentarne skupštine NATO, koju u poseti Beogradu predvodi Marit Nibak, razgovarali su danas u Skupštini Srbije sa članovima Odbora za odbranu i unutrašnje poslove, za spoljne poslove, za evropske integracije i za Kosovo i Metohiju o evropskim integracijama Srbije i njenoj regionalnoj politici.
Članove delegacije PS >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << NATO interesovali su stavovi o pristupanju Srbije NATO, kao i sprovođenje sporazuma između Beograda i Prištine, saopštila je Skupština Srbije.
Predsednik Odbora za odbranu i unutrašnje poslove Dušan Bajatović ocenio je, po pitanju članstva Srbije u NATO, da je Srbija vojno neutralna zemlja, ali da sarađuje sa svim zemljama članicama severnoatlantske alijanse.
Sa delegacijom NATO sastala se i potpredsednica Narodne skupštine Vesna Kovač, koja je izrazila očekivanje da će KFOR i dalje ostati ključni činilac koji garantuje bezbednost Srba i ostalog nealbanskog stanovništva na Kosovu, stoji u saopštenju.
Predsednica Pododbora za partnerstvo NATO Marit Nibak podržala je stav da je važno da NATO bude prisutan na Kosovu i pozdravila napore koje Srbija ulaže da počne primena briselskog sporazuma.
Najčitanije SADA:




