Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Jun.2015, 11:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DSS: Dan sećanja na sve žrtve
Demokratska stranka Srbije (DSS) saopštila je danas da će SAD i Velika Britanija imati pravo da govore o zločinima u Srebrenici tek kada predlože dan sećanja na zločine NATO bombardovanja Srbije i dan sećanja na zločine počinjene nad srpskim stanovništvom u srednjem Podrinju, Srebrenici, Bratuncu, Skelanima.
DSS povodom pisanja medija da Velika Britanija i njeni partneri među kojima i SAD, pripremaju rezoluciju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Saveta bezbednosti UN povodom godišnjice zločina u Srebrenici, kojom se predlaže da 11. jul bude proglašen Danom sećanja, navodi da "selektivna pravda nije pravda".
DSS ukazuje da je selektivna i politizovana osuda zločina duboko nemoralna, a da najdublji prezir zaslužuju oni koji žrtve rangiraju, a zločince nejednako tretiraju, i po nacionalnoj pripadnosti, rasi i veri jedne osuđuju, a druge amnestiraju.
Kako navodi ta stranka, Velika Britanija i SAD će imati moralno pravo da osuđuju tuđe zločine tek kada priznaju i osude sopstvene.
"Velika Britanija će imati moralno pravo da predlaže da se ustanovi dan sećanja na zločin u Srebrenici tek onda kada predloži ustanovljavanje dana sećanja na zločine u britanskim kolonijama u Keniji, Indiji... SAD će imati moralno pravo da predlaže da se ustanovi dan sećanja na zločin u Srebrenici tek onda kada predloži ustanovljavanje dana sećanja na zločine koje je izvršila američka vojska širom sveta, u Vijetnamu, Iraku, Avganistanu... kada predloži dan sećanja na masakre u Mi Laju i Faludži", navodi se u saopštenju DSS.
Dok to ne učine, ostaće istina da se zločinima ne protive, već da se, kako je dodaje, samo bore da zadrže ekskluzivno pravo da ih nekažnjeno i dalje vrše.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Vučić treba da ide u Srebrenicu
Izvor: Politika, 13.Jun.2015, 09:17
Ne mora svaki srpski lider da ide u Srebrenicu, ali sadašnji premijer treba da ode, ipak je ovo 20. godišnjica, zašto bi se obazirao na proteste onih koje je ostavio u radikalskim uniformama..Nije lako biti Srbin i suočiti se sa mogućnošću da čitav svet u budućnosti 11. jul obeležava kao Dan...
















