DOGOVOR VLASTI I KFORA LEGALIZUJE AKCIJU SEPARATISTA

Izvor: TvojPortal.com, 09.Avg.2011, 13:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DOGOVOR VLASTI I KFORA LEGALIZUJE AKCIJU SEPARATISTA

Tvojportal.com Demokratska stranka Srbije upozorava da se dogovorom predstavnika vlasti i Kfora leglizuje jednostrana akcija separatista za zauzimanje administrativne linije.


DSS podseća da je vlast prekršila i vlastitu deklaraciju koju je nedavno usvojila u Skupštini Srbije, pošto u toj deklaraciji izričito stoji da se na administrativne prelaze mora vratiti stanje koje je važilo pre nasilne i jednostrane akcije koja je izvršena 25. jula.
Sada vlast vrši pritisak >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << na Srbe sa severa pokrajine da prihvate da NATO i albanske vlasti preuzmu upravu i na ovom delu pokrajine. Ovaj dogovor predstavlja pristanak sadašnje vlasti da se suprotno Ustavu Srbije i suprotno Rezoluciji 1244 na severu Kosova primenjuje Ahtisarijev plan i posebno Aneks 11 ovog plana.
DSS smatra da je to pogubna politika prikrivenog i puzajućeg priznanja nezavisnosti Kosova.

dssKosovovojislav kostunica

Nastavak na TvojPortal.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TvojPortal.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TvojPortal.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.