
Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Jan.2022, 13:11
AGRESIVNOST NATO ALIJANSE PRBLIŽAVA RUSIJU I KINU: Održaće se sastanak Putina i Sija o aktuelnoj situaciji
NATO približava dva velika saveznika.
Predsednici Rusije i Kine, Vladimir Putin i Si Ðinping, tokom predstojećeg razgovora u Pekingu obratiće posebnu pažnju na rusko-američki dijalog, garancije o bezbednosti i strateškoj stabilnosti u Evropi, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitri Peskov.
- Verujem da će dobar deo razgovora biti iskorišćen na razmenu mišljenja o aktuelnim međunarodnim >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pitanjima. Razgovori će uključiti priču o strateškoj stabilnosti u Evropi, bezbednosnim garancijama koje traži Rusija, dijalogu Rusije i SAD, kao i Rusije i NATO, i priču o regionalnim problemima. Dnevni red je ogroman - naveo je Peskov, prenosi TAS S.
Putin je za prethodnih 20 godina više puta boravio u Kini, ali zbog pandemije korona virusa poslednje dve godine nije bilo uzajamnih poseta lidera dve zemlje.
Si Ðinping prisustvovaće ceremoniji otvaranja Zimskih olimpijskih igara u Pekingu 4. februara, gde će se pojaviti i predsednik Rusije Vladimir Putin.
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin
Nastavak na SrbijaDanas.com...
Tema razgovora Putina i Si Đipinga bezbednost u Evropi
Izvor: B92, 28.Jan.2022
Bidući razgovor Putina i Si Đipinga ticaće se najviše američko-ruskog dijaloga kao i strateške stabilnosti u Evropi, izjavio je Dmitri Peskov.