Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Dec.2012, 19:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Moskvi ove noći do minus 30
MOSKVA -
Opština Moskve dozvolila je đacima da sutra ne idu u školu jer meteorolozi prognoziraju da će tokom noći, zbog talasa hladnoće u kojem je 88 osoba umrlo, biti minus 30 stepeni.
Prema poslednjem bilansu, 88 osoba je umrlo od hladnoće a 538 se nalazi u bolnicama zbog promrzlina, prenosi agencija Ria novosti i dodaje da je u poslednja 24 časa sedam osoba, od kojih jedno dete, umrlo od hladnoće.
"Meteorolozi za sutra predviđaju jaku hladnoću. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Počev od minus 25 stepeni roditelji dece nižih razreda mogu da ne šalju svoju decu u školu", izjavio je neimenovani predstavnik opštine Moskve.
Meteorolozi su najavili da tokom noći između nedelje i ponedeljka očekuju minus 30 na području Moskve i minus 23 u samoj Moskvi.
Rusiju je već desetak dana zahvatio talas velike hladnoće za decembar mesec, dok je u Sibiru bilo i niže od minus 50.
Pogledaj vesti o: Moskva
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...












