Svi u zaklon: Ruska Armata dobija novu municiju

Izvor: Vesti-online.com, 08.Sep.2016, 20:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svi u zaklon: Ruska "Armata" dobija novu municiju

Ruski inženjeri razvili su novu vrstu municije za borbeni tenk T-14 "Armata". Novu granatu kalibra 125 mm na daljinsko aktiviranje konstruisao je i proizveo "Uralvagonzavod", najveća fabrika za proizvodnju tenkova na svetu.

Direktor korporacije Oleg Sijenko najavio je razvoj nove municije na Sajmu vojne opreme i tehnike, koji je u Moskvi otvoren 6. septembra.

- Proizveli smo municiju kalibra 125 mm na daljinsko aktiviranje na sopstvenu inicijativu. Nikada dosad >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << nismo proizveli ovako nešto. Već smo završili razvoj, proizvodnju i izvršili probu i već je ušla u službu. A sada je nudimo i za izvoz - rekao je Sijenko.

Tenk T-14 je najmoderniji borbeni tenk zasnovan na Univerzalnoj borbenoj platformi "Armata" i predstavlja novu generaciju ruskih tenkova.

Prvi put je predstavljen javnosti na paradi tokom Dana pobede u Moskvi 2015, zbog čega vojske nekoliko zapadnih sila ulažu napore da razviju oružje sposobno da mu se suprotstavi.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.