Štajnmajer za smirivanje tenzija

Izvor: B92, 20.Apr.2014, 11:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štajnmajer za smirivanje tenzija

Berlin -- Nemački ministar spoljnih poslova Frank-Valter Štajnmajer zalaže se za izbegavanje dalje eskalacije tenzija u odnosima s Rusijom.

Štajnmajer izrazio želju da se prevenciji eskalacije tenzija sa Rusijom zbog Ukrajine posveti jednaka pažnja kao ona koja je trenutno posvećena pretnji ekonomskim sankcijama zvaničnoj Moskvi.

Prema navodima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << agencije Rojters, Štajnmajer je mislio na pretnje Sjedinjenih Američkih Država, ali i Berlina, čiji zvaničnici zagovaraju oštrije ekonomske sankcije protiv Rusije.

"Ponekad poželim da se ista energija koja se ulaže u razgovore o sankcijama uloži i u izbegavanje dalje eskalacije tenzija", istakao je Štajnmajer u intervjuu listu "Bild am Zontag"

On je dodao: "Mi smo već nadugo i naširoko raspravljali na temu sankcija", što se, kako navodi Rojters, odnosi na nemačku ministarku odbrane Ursulu fon der Lejen, koja je apelovala na uvođenje ekonomskih sankcija protiv Rusije.

Fon der Lejen je u intervjuu nedeljniku "Fokus" u petak izjavila: "Mi Evropljani jasno ističemo da će, ukoliko Moskva nastavi sa destabilizacijom Ukrajine, biti uveden treći nivo sankcija".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.