Izvor: Vostok.rs, 14.Jul.2016, 09:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šef „Glasa Amerike“ na ruskom spisku sankcija

Predsednik kompanije koja pravi emisije za inostranstvo „En-Bi-Si univezal“ Džefri Šel vraćen je sa aerodroma u Moskvi, jer se nalazi na „stop-listi“ koju je ruska strana proširila kao odgovor na uvođenje viznih ograničenja ruskim građanima, navodi se u saopštenju objavljenom na sajtu Ministarstva inostranih poslova Rusije.

„(Džefri) Šel je se odnedavno nalazi na stop-listi koju ruska strana, kako je više puta saopštavala, proširuje kao odgovor na američko uvođenje viznih ograničenja protiv ruskih građana, zbog izmišljenih razloga“, objasnili su u MIP-u Rusije.

U resoru su podsetili da su sankcije uvek recipročni instrument.

„Ako u Vašingtonu i mogu da izraze nezadovoljstvo nekim povodom, to samo zbog posledica sopstvene agresije i kratkovide politike“, naglasili su u Ministarstvu inostranih poslova.

Amerikanac je juče stigao na jedan od moskovskih aerodroma, ali je morao da se premesti u drugi avion i vrati se u SAD.

Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut

Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.