Izvor: B92, 11.Sep.2008, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SAD: Mađari da prekinu pregovore

Budimpešta -- Ambasadorka SAD u Budimpešti Ejpril Foli smatra da bi Mađarska mogla da obustavi pregovore s Rusijom oko gasovoda "Južni tok".

"Mađarskoj bi bilo korisno da razmisli" o mogućnosti suspenzije pregovora s Moskvom, izjavila je Foli mađarskoj novinskoj agenciji MTI. Zamenik mađarskog ministra ekonomije Abel Garamheđi izjavio je da Budimpešta nema nameru da prekida pregovore s Rusijom oko tog sporazuma, prema kojem bi deo gasovoda "Južni tok" prolazio kroz mađarsku teritoriju, preneo je MTI.

Američka ambasadorka je danas učestvovala na konferenciji o energetici održanoj u mađarskom sedištu organizacije "Fridom haus".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.