Ruski policajci kažnjeni zbog prekomerne sile na letošnjim protestima

Izvor: RTS, 17.Feb.2020, 12:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ruski policajci kažnjeni zbog prekomerne sile na letošnjim protestima

Prema zaposlenima Nacionalne garde i policije za koje je utvrđeno da su prekoračili ovlašćenja tokom skupova opozicije prošlog leta u Moskvi su preduzete predviđene mere, a neki od njih su kažnjeni, izjavio je zvaničnik Odbora za odbranu i bezbednost Viktor Bondarev.
"Bilo je slučajeva kada su oficiri koristili prekomernu silu. Preduzeli >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << smo velike mere: Mnogi su se suočili sa disciplinskim kaznama ili su otpušteni iz policije", rekao je Bondarev.

U Moskvi su 27. jula i 3. avgusta održani protesti nakon što nezavisnim kandidatima nije bilo dozvoljeno da učestvuju u izborima za moskovsku Gradsku Dumu.
Skupovi nisu bili dozvoljeni i tom prilikom privedeno je oko dve hiljade ljudi.
Organi za sprovođenje zakona su tvrdili da su demonstranti koristili nasilje nad pripadnicima policije i Nacionalne garde, a istražni komitet je pokrenuo krivični postupak protiv više od 20 osoba zbog optužbi za nerede i nasilje nad vlastima.

Nastavak na RTS...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.