Rusija odgovorila Kanadi sankcijama

Izvor: Vostok.rs, 24.Mar.2014, 17:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusija odgovorila Kanadi sankcijama

24.03.2014. -

Moskva je nametnula sankcije Kanadi kao odgovor na sankcije koje je Otava ranije uvela protiv nekoliko ruskih zvaničnika u vezi sa situacijom u Ukrajini, saopštava Ministarstvo spoljnih poslova Rusije.

"Ovaj korak dolazi kao odgovor na neprihvatljive postupke od strane Kanade koji ozbiljno narušavaju bilateralne odnose ", saopštio je portparol ovog ministarstva, Aleksandar Lukaševič. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs <<

Sankcije se odnose na 13 visokih kanadskih zvaničnika, poslanika i javnih aktivista.

Rusija, međutim, ostaje otvorena za konstruktivnu saradnju sa Kanadom, koja je bila poznata po svom pragmatizmu i velikom prostoru zajedničkih interesa, posebno u vezi sa pitanjima Arktičkog regiona, rekao je Lukaševič.

"Ali, mi trebamo ovu saradnju isto koliko Otava treba našu. Takoreći, mi ne krijemo da ćemo u skladu sa tim reagovati na neprijateljske poteze - bez obzira koji su motivi za objašnjene. Nadamo se da će kanadski zvaničnici i političari izvući odgovarajuće zaključke", dodao jediplomata .

Moskva žali što Otava ignoriše slobodno izjašnjavanje volje naroda na Krimu, odnosno ogromnu većinu koja je  odlučila u korist ujedinjenja sa Rusijom na referendumu 17. marta , rekao je Lukaševič. On je istakao da je glasanje održano "u punom skladu sa međunarodnim pravom i Poveljom UN." Ali Kanada je odlučila da podrži sadašnji nelegitimni režim u Kijevu".

Čitajte više na Ukrajina iz minuta u minut
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Vostok.rs...



Povezane vesti

Sankcije Rusiji pakao po Austriju

Izvor: B92, 25.Mar.2014, 16:16

Beč -- Dalje sankcije protiv Rusije zbog konflikta u Ukrajini skupo bi koštale austrijsku privredu...Ekspert austrijskog ekonomskog instituta IHS Kristijan Kojšnig ističe da je Moskva suviše bitan trgovinski partner...Austrijanci su privredno angažovani u Rusiji sa oko 8,6 milijardi evra, a banke...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.