Rusi slave Dan narodnog jedinstva

Izvor: B92, 04.Nov.2014, 18:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusi slave Dan narodnog jedinstva

Desetine hiljada pristalica ruskog predsednika Vladimira Putina i manja grupa nacionalista, izašli su na ulice Moskve, kako bi obeležili Dan narodnog jedinstva.

Prema proceni policije, na skupu je učestvovalo oko 75.000 ljudi, koji su, u prisustvu predstavnika svih glavnih političkih partija, uz muziku i koreografiju koja je podsećala na vreme SSSR-a, prošli kroz centar >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Moskve.

Neki od učesnika skupa nosili su transparente s natpisima "Zajedno smo sila!" i "Verujemo u Putina!", a mnogi su pokazali podršku proruskim snagama na istoku Ukrajine, preneo je AFP.

Praznik Dan narodnog jedinstva, ustanovljen je u znak sećanja na dogadjaje iz 1612. godine, kada su učesnici narodnog ustanka, na čelu sa Kuzmom Minjinom i knezom Dmitrijem Požarskim, oslobodili Moskvu od stranih osvajača i pokazali slogu i jedinstvo celog naroda, bez obzira na poreklo, veru i socijalni status.

Ovaj praznik se podudara sa crkvenim praznikom u čast Kazanske ikone Bogorodice.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.