RUSIJA: STARCI IZGORELI U POŽARU

Izvor: Kurir, 09.Okt.2011, 16:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RUSIJA: STARCI IZGORELI U POŽARU

MOSKVA - Četiri stara lica izgubila su život u požaru koji je izbio u jednom staračkom domu u centralnoj Rusiji.

U saopštenju se navodi da su vatrogasci uspeli da evakuišu devet od ukupno 13 stanovnika ovog doma i jednog zaposlenog.

Požar je izbio tokom noći u selu Tikhon u oblasti Kostroma u jednospratnoj drvenoj zgradi i potpuno je uništio, javila je agencija Frans pres.

U toku je istraga o ovom slučaju, a prema prvim informacijama, do požara je >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << došlo zbog zapaljene cigarete.

U poslednjih nekoliko godina, u nekoliko državnih domova za negu starih lica u Rusiji izbili su veliki požari.

Devetoro ljudi je poginulo u jednom takvom požaru koji se dogodio u zapadnoj oblasti Tver u avgustu prošle godine, a u januaru 2009. u požaru u severozapadnoj oblasti Komi poginule su 23 osobe.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.