
Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Mar.2021, 14:57
RIJAD IMA PREDLOG ZA MOSKVU: Lavrov hitno odleteo za saudijsku prestonicu (FOTO)
Šef ruske diplomatije se u Rijadu susreo sa ministrom spoljnih poslova Saudijske Arabije
Moskva i Rijad razgovaraju o mogućnostima lokalizacije proizvodnje ruske vakcine protiv virusa korona "Sputnjik Ve" (Sputnik V) u Saudijskoj Arabiji, rekao je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov.
- Postoji obostrano interesovanje za saradnju u borbi protiv širenja virusa korona, uključujući razradu >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pitanja o tome da se ovde, na teritoriji Saudijske Arabije, organizuje treća faza kliničkih ispitivanja ruske vakcine "Sputnjik Ve" i razgovor o mogućnostima lokalizacije njene proizvodnje - istakao je Lavrov tokom pres-konferencije sa ministrom spoljnih poslova Saudijske Arabije Fejsalom bin Farhanom el Saudom.
Ruska vakcina je do sad registrovana u 48 zemalja sa ukupnom populacijom od preko 1,2 milijarde ljudi. "Sputnjik Ve" (Sputnik V) je na drugom mestu u svetu po broju odobrenja koja su izdali državni regulatori.
Naučni časopis "Lanset" objavio je 5. februara rezultate treće faze kliničkih ispitivanja vakcine protiv kovida "Sputnjik Ve", u kojima se potvrđuje da "Sputnjik Ve" bezbedna i efikasna vakcina.
Tokom treće faze kliničkih ispitivanja, vakcina je pokazala visoku stopu efikasnosti, imunogenosti i bezbednosti. Efikasnost vakcine je veća 91,6 odsto. Vakcina pruža potpunu zaštitu od teških slučajeva kovida 19.
Pogledaj vesti o: Moskva
Nastavak na SrbijaDanas.com...