Pentagon kritikuje Rusiju

Izvor: B92, 24.Apr.2014, 22:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pentagon kritikuje Rusiju

Vašington -- Pentagon oštro kritikovao najavu Rusije da počinje vojne vežbe blizu granice sa Ukrajinom i pozvao Moskvu da preduzme korake na ublažavanju, a ne napetosti.

"Najava Rusije o dodatnim vežbama na ukrajinskoj granici je upravo suprotno od onog što pozivamo Ruse da učine, a to je ublažavanje situacije", rekao je portparol Pentagona pukovnik Stiv Voren novinarima.

"Stoga ih mi ponovo pozivamo da deluju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odgovorno, da ublaže ovu situaciju i pomognu svim stranama da ovu krizu dovedu do mirnog rešenja", dodao je Voren.

Moskva je saopštila da su vojne vežbe odgovor na ukrajinsku operaciju protiv proruskih snaga na istoku Ukrajine i vežbi NATO na istoku Evrope, preneo je Rojters.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pentagon kritikovao najavu Rusije o vojnim vežbama

Izvor: Akter, 24.Apr.2014

Pentagon je oštro kritikovao najavu Rusije da počinje vojne vežbe blizu granice sa Ukrajinom i pozvao Moskvu da preduzme korake na ublažavanju napetosti

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.