Otkrivena bakterija stara 20 miliona godina

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Mar.2013, 14:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otkrivena bakterija stara 20 miliona godina

MOSKVA -

Ruski istraživači pronašli su novu bakteriju u vodi jezera Vostok ispod ledene kape Antarktika, a pretpostavlja se da bi otkriće moglo da pruži do sada nezamisliv uvid u istoriju planete, prenosi danas Raša tudej.

Baktеrija je pronađena u sloju leda debelom četiri kilometra gde se pretpostavlja da je bila čak 20 miliona godina.

Uzorci vode u kojoj je pronađena bakterija uzeti su u maju 2012, a rezultati su pokazali da se radi o do sada nepoznatom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << soju bakterija.

Pre ovog otkrića, naučnici su znali samo za jednu vrstu bakterija koje mogu da žive pod istim uslovima.

Svi uzorci vode biće dovezeni u maju u Sankt Petersburg, u Institut za nuklearnu fiziku. Uzorke prenosi istraživački brod "Akademik Fjodorov" koji trenutno boravi na Antarktiku.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.