Izvor: Nezavisne Novine, 21.Mar.2016, 11:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Osuđena Nađa Savčenko
MOSKVA- Sud u Rusiji proglasio je ukrajinskog pilota Nađu Savčenko krivom zbog umiješanosti u ubistvo dva ruska novinara na istoku Ukrajine, prenijele su ruske agencije.
Tužilaštvo je zatražilo kaznu od 23 godine zatvora. AP prenosi da se izricanje kazne Savčcenkovoj očekuje kasnije.
Savčenko (34) se borila na strani ukrajinskih dobrovoljaca protiv ruskih snaga u istočnoj Ukrajini, >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << gdje je i zarobljena u junu 2014. godine.
Ruske vlasti kažu da je Savčenko davala koordinate za minobacacki napad u kojem su poginula dva novinara i nekoliko civila.
Ukrajinska vlada je protestovala protiv njenog hapšenja, a Sjedinjene Američke Države i EU su pozvale Moskvu da odmah oslobodi Savčenko.
Pogledaj vesti o: Moskva
Nastavak na Nezavisne Novine...














