Nove sankcije Moskvi?

Izvor: Vesti-online.com, 28.Avg.2014, 18:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nove sankcije Moskvi?

Evropa treba da odgovori na očiglednu eskalaciju sukoba u Ukrajini tako što će se na samitu EU tokom vikenda saglasiti sa uvođenjem novih sankcija Rusiji, smatraju dva poslanika iz Hrišćansko-demokratske unije (CDU), stranke nemačkog kancelara Angele Merkel.

Foto: Ilustracija

 

"Veoma je važno da EU >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << i Zapad reaguju na vojnu eskalaciju ruskog predsednika Vladimira Putuna. Jasno je da je Rusija vojno prisutna u Ukrajini. Mora biti novih sankcija i o tome treba da bude razgovora na samitu. Kao odgovor, mora biti novih sankcija", istakao je predsednik Komiteta za spoljnu politiku u Budenstagu Norbert Retgen.

 

Kijev: Novoazovsk su zauzeli Rusi

 

On smatra da bi svako oklevanje Putin smatrao "evropskom slabošću, što bi moglo da ga ohrabri da nastavi sa daljnjom eskalacijom". Nemačka, koja ima bliske trgovinske i energetske veze sa Rusijom, dugo se opirala uvođenju oštrijih sankcija protiv Moskve posle pada putničkog aviona kompanije "Malezija erlajnz" u Ukrajini.

 

Drugi poslanik iz CDU Andreas Šokenhof takođe smatra da su neophodne nove sankcije protiv Rusije. "Sukob je postao neobjavljeni rat. Ukoliko budu potvrđeni izveštaji o aktivnosti ruske vojske u Ukrajini, onda mora biti oštrijih sankcija protiv Moskve", rekao je Šokenhof.
Pogledaj vesti o: Moskva,   Rat u Ukrajini

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.