Nisu ispunjeni uslovi za Mistral

Izvor: B92, 13.Feb.2015, 08:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Nisu ispunjeni uslovi za Mistral"

Francuski predsednik rekao je da se nisu ispunili svi uslovi za prodaju dva nosača "Mistral" Rusiji uprkos što je Moskva podržala novi mirovni plan za Ukrajinu.

"Nadam se da će se to dogoditi jednog dana. Jasno je da ukoliko sve dođe na svoje mesto, onda će se mere preduzeti na evropskom nivou na ublažavanju sankcija. Francuska će biti deo takvog procesa, ali u ovom trenutku, nismo dotle stigli", rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je sinoć francuski predsednik Fransoa Oland novinarima posle samita Evropske unije, na kome je dominirala diskusijom o najnovijem mirovnom planu za Ukrajinu.

Francuska kasni sa isporukom prvog nosača od novembra prošle godine i preuzimanja "Mistrala" odložila je do daljnjeg, a Rusija je upozorila da će zatražiti odštetu ukoliko realizacija prodaje bude otkazana, pa je posao, od tada, u stanju statusa kvo, prenela je agencija AFP.

U decembru, Francusku su napustili ruski mornari koji su prošli obuku za rukovanje "Mistralom" koji može da nosi 16 helikoptera, četiri amfibijska čamca, 13 tenkova i više od 400 vojnika.

Oland je prošle godine suspendovao 1,2 milijardi evra vredan ugovor zbog ukrajinske krize, strahujući da će to pojačati vojne sposobnosti Rusije, a Francuska zabiti "prst u oko" svojim saveznicima.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.