Moskva spremna za razgovore o bezbednosti na Baltiku

Izvor: Vostok.rs, 05.Avg.2016, 09:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moskva spremna za razgovore o bezbednosti na Baltiku

Moskva je spremna da razgovara o bezbednosnim pitanjima u regionu Baltika, čim partneri budu spremni na takav dijalog, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.

„Rusija potvrđuje svoju spremnost da razgovara o bezbednosnim pitanjima u regionu Baltičkog mora ukoliko su i partneri spremni za dijalog“, navodi se u saopštenju Ministarstva.

Načelnik Direkcije za međunarodnu vojnu saradnju Sergej Košeljov rekao da je Ministarstvo odbrane iznenađeno medijskim napisima u Letoniji da njeni zvaničnici iz Ministarstva odbrane nisu pozvani na konsultacije o pitanjima bezbednosti na Baltiku koje bi trebalo da budu održane u Moskvi narednog meseca.

Košeljov je ponovio da je Rusija spremna da diskutuje o pitanjima bezbednosti, čim njeni partneri budu spremni za takav dijalog.

Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.