Moskva: SAD vode operaciju protiv energetskih objekata u Venecueli

Izvor: Vostok.rs, 23.Apr.2019, 10:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moskva: SAD vode operaciju protiv energetskih objekata u Venecueli

Slučajevi masovnog isključenja postrojenja za napajanje električnom energijom u Venecueli rezultat su planirane operacije pod rukovodstvom SAD-a, izjavio je zamenik ministra odbrane general-pukovnik Aleksander Fomin. U intervjuu za RT-u uoči predstojeće Moskovske međunarodne konferencije od 23. do 25. aprila, Fomin je napomenuo da u pritisku na Venecuelu, SAD ne stoju u mestu. "Oni ne izbegavaju ni druge metode. Široko koriste metode hibridnih ratova, obojene revolucije, obučavaju lidere i funkcionere radikalnih pokreta. Naoružani su mitom, pretnjama, i sankcijama", rekao je Fomin. "Vidite da je u toku operacija pod nazivom `Blekaut`. Reč je planiranoj operaciji zaustavljanja energetskih objekata, što negativno utiče na atmosferu u zemlji, a što samo pogoršava postojeću krizu, pre svega ekonomsku", rekao je zamenik ministra odbrane. Kolaps sa isporukama strujom u Venecueli dogodio se 7. marta zbog nesreće na najvećoj hidroelektrani u zemlji El Guri. Nacionalna korporacija za električnu energiju (Korpoelek) nazvala je incident sabotažom i epizodom energetskog rata protiv Venecuele. Kasnije su se ponovo pojavili prekidi u isporukama struje različitih intenziteta.

Pogledaj vesti o: Moskva,   Stoja

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.