Moskva: Moramo da zaštitimo sunarodnike u Ukrajini

Izvor: Kurir, 14.Mar.2014, 12:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moskva: Moramo da zaštitimo sunarodnike u Ukrajini

Zbog nasilja u Donjecku MIP Rusije ponovio da će štiti interese ruskog stanovništva u Ukrajini

Vlasti u Kijevu ne kontrolišu stanje u svojoj zemlji i Moskva zadržava pravo da zaštiti svoje sunarodnike u Ukrajini, saopštilo je povodom nasilja u Donjecku Ministarstvo inostranih poslova Rusije na svom sajtu, prenosi RIA Novosti.

"Mi smo u više navrata upozoravali da vlasti u Kijevu moraju da razoružaju ekstremiste i osiguraju javnu bezbednost i zakonsko pravo stanovnika da organizuju mitinge. Nažalost, događaji u Ukrajini pokazali su da vlasti u Kijevu ne kontrolišu situaciju", navodi se u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.