Izvor: TangoSix.rs, 10.Jul.2019, 14:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Montenegro Airlines: Foker 100 na letu prema Moskvi preventivno sleteo u Kalugu zbog pogoršanja zdravstvenog stanja jednog od pilota
Kako prenose ruski i crnogorski mediji avion Montenegro Airlinesa na linji Tivat – Moskva imao je vanredno preventivno sletanje na međunarodni aerodrom Kaluga.
Služba za odnose sa medijima nacionalne avio-kompanije Crne Gore brzo je reagovala sa zvaničnom informacijom u kojoj se objašnjava razlog sletanja:
– Avion tipa Fokker 100 na današnjem letu iz Tivta prema Moskvi, bezbjedno je sletio na međunarodni aerodrom >> Pročitaj celu vest na sajtu TangoSix.rs << Kaluga u Rusiji, zbog pogoršanja zdravstvenog stanja jednog od pilota, a sve u cilju pružanja adekvatne zdravstvene pomoći. Pilot je medicinski zbrinut na odgovarajući način i njegovo zdravstveno stanje je stabilno.
Sigurnost i bezbjednost putnika i posade na letu nije ni u jednom trenutku bila ugrožena, jer je letačko osoblje Montenegro Airlines-a obučeno i trenirano za postupanje u sličnim situacijama, te je avion rutinski sletio na pomenuti aerodrom.
Operativne službe kompanije ulažu maksimalne napore da avion u najbržem mogućem roku vrate u saobraćaj, a putnike dovedu do planirane destinacije. – stoji u saopštenju.
The post Montenegro Airlines: Foker 100 na letu prema Moskvi preventivno sleteo u Kalugu zbog pogoršanja zdravstvenog stanja jednog od pilota appeared first on Tango Six.




