Izvor: Blic, 01.Nov.2010, 22:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Majkrosoft otvara centar u Moskvi
Američki softverski gigant "Majkrosoft" saopštio je danas da je potpisao sporazum o otvaranju tehnološkog centra u predgrađu Moskve, gde vlasti žele da izgrade rusku silikonsku dolinu.
Sporazum su potpisali direktor "Majkrosofta" Stiv Bolmer i Viktor Vekselberg, zadužen za planiranje u projektu Skolkovo, saopštila je američka grupacija.
Kompanija planira da pojača podršku pokretanju ruskih preduzeća iz oblasti softverske industrije pružanjem finansijske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ili tehničke podrške.
Vekselberg je rekao da je će za izgradnju tehnološkog centra Skolkovo biti potrebna investicija vjedna između 5,9 i 6,7 milijardi dolara.
Bolmer je izjavio da će novi tehnološki centar biti fokusiran na "klaud kompjuting" za Rusiju i ostatak sveta. Provajderi "klaud kompjutinga" omogućavaju korišćenje poslovnih aplikacija putem interneta i sa veb servera, što znači da korisnici ne moraju da instaliraju odgovarajući softver na svojim kompjuterima.
"Majkrosoft" će učestvovati i u stvaranju Tehnološkog Univerziteta Skolkovo, koji će blisko sarađivati sa "Majkrosoftovim" odeljenjima u Kembridžu i Redmondu.
Skolkovo će se graditi iz temelja na oko 20 kilometara zapadno od Moskve.
Centar će imati pet osnovnh tema rada: energiju, informacione tehnologije, komunikacije, biomedicinska istraživanja i nuklearna istraživanja.
Ruski predsednik Dmitrij Medvedev pozvao je strane kompanije da se uključe u realizaicju ovog projekta.












