Lavrov: Parada nije ponižavajuća

Izvor: B92, 25.Avg.2014, 13:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lavrov: "Parada" nije ponižavajuća

Jučerašnja parada ukrajinskih ratnih zarobljenika kroz Donjeck nije bila ponižavajuća, izjavio je ruski ministar spoljnjih poslova Sergej Lavrov.

"Video sam slike sa te parade i nisam video ništa što bi se moglo smatrati ponižavajućim. Što se tiče ponižavajućeg ophođenja prema ratnim zarobljenicima, neka se advokati bave time", rekao je Lavrov, preneo je AFP.

Proruske snage primorale su juče oko 40 ili 50 zarobljenih pripadnika ukrajinskih snaga da marširaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << glavnom ulicom u Donjecku, koji je pod kontrolom proruskih snaga, preneo je Rojters.

Ljudi koji su to posmatrali uzvikivali su "fašisti" grupi ratnih zarobljenika koji su hodali spuštene glave.

Zarobljenici su uglavnom bili neobrijani i izgledali su neuredno, a na sebi su imali ili vojne uniforme, ili civilnu odeću.

Agencija AFP naveo da je parada ratnih zarobljenika upriličena da bi se izvrgla ruglu proslava Dana nezavisnosti u Kijevu.

U Kijevu je juče održana vojna parada kojom je obeležen Dan nezavisnosti Ukrajine.

Oklopna vozila sa protivtenkovskim naoružanjem, mitraljezima i kamioni koji vuku raketne sisteme predvodili su kolonu od 1.500 vojnika koji su paradirali glavnim trgom obeležavajući 23 godine nezavisnosti Ukrajine i razlaza sa Sovjetskim Savezom.

Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov rekao je nešto ranije danas da bi Rusija poslala još jedan konvoj humanitarne pomoći i da bi on krenuo u narednim danim, istom rutom kao i prethodni. Lavrov je dodao da bi onemogućavanje kretanja kamiona značilo povredu međunarodnog prava.

Za to vreme, nastavljaju se borbe na istoku, u Donjeckoj oblasti.

Proruski separatisti potvrdili su da su pokrenuli veliku kontraofanzivu protiv ukrajinske vojske. I Kijev je saopštio da je "primetio pojačane aktivnosti neprijatelja".

KIjev je saopštio i da su u toku sukobi između graničara i konvoja od više desetina tenkova koji je ušao na ukrajinsku teritoriju iz Rusije kod Azovskog mora.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Lavrov: "Parada" zarobljnika nije ponižavajuća

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 25.Avg.2014

Parada ukrajinskih ratnih zarobljenika kroz Donjeck u nedjelju, što su priredili proruski sepratisti nije bila ponižavajuća, izjavio je ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov..."Vidjeo sam slike sa te parade i nisam vidio ništa što bi se moglo smatrati ponižavajućim. Što se tiče ponižavajućeg...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Lavrov: To što su zarobljenike bajonetima terali da marširaju nije ništa ponižavajuće!

Izvor: Kurir, 25.Avg.2014

Video sam fotografiju parade. U tome nisam video ništa ponižavajuće, rekao je ministar Lavrov na konferenciji za novinare..RUSIJA - Parada ukrajinskih ratnih zarobljenika koju su u Donjecku organizovali proruske snage "nije ponižavajuća", ocenio je u ponedjeljak ruski ministar spoljnih poslova Sergej...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.