LIGA EVROPE: Slavlje Srba u Frankfurtu i Rimu! Radonjiću ni minut! Spektakl u Moskvi! (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 08.Nov.2018, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na programu mečevi četvrtog kola.

Širom Starog kontinenta igrani su mečevi četvrtog kola Lige Evrope. Čak 14 Srba našlo se na terenima, a obračun reprezentativaca Orlova viđen je u Rimu, gde su se sastali Lacio i Olimpik. No, krenimo redom. Uvodne utakmice igrane su u Istanbulu i Astani.

Fenerbahče je lako izašao na kraj sa Anderlehtom, u čijem protokolu opet nije bilo Luke Adžića, dok je Astana u finišu utakmice slomila otpor češkog Jabloneca. Za tim >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << iz prestonice Kazahstana svih 90 minuta igrao je Antonio Rukavina.

MEGASENZACIJA! Posle poraza na Marakani, Liverpul DOVODI bivšeg igrača Zvezde! (FOTO)

IZBEGAO JE BRUKANJE U BEOGRADU: Fudbaler Liverpula OTKRIO kako je doživeo poraz na Marakani! (FOTO)

ZVEZDA POMERA SVE GRANICE: Marakana PRKOSI najvećim evropskim stadionima! Evo i zbog čega! (FOTO)

Rimljani su protiv Marselja u poslednjim sekundama prvog poluvremena došli do prednosti. Na dodavanje Imobilea, najviši u šesnaestercu bio je Parolo i savladao Pelea. Korea je u 55. duplirao prednost, a Tavon u 60. postavio konačan rezultat utakmice (2:1).

Nemanja Radonjić i Sergej Milinković-Savić počeli su meč sa klupe, najtraženiji Srbin na evropskoj sceni dobio je šansu u 70. minutu umesto Beriše, dok bivši igrač Zvezde nije se pojavio na terenu.

Luka Jović nastavio je golgetersku seriju i postigao novi pogodak u dresu Ajntrahta. Na gostovanju kiparskom Apolonu tim iz Frankfurta je trijumfovao (3:2), a Mijat Gaćinović asistriao bivšem igraču Crvene zvezde, a potom i sam zatresao mrežu domaćina. Dobra vest za selektora Krstajića jeste da je svih 90 minuta za bundesligaša na visokom nivou odigrao i Filip Kostić.

Videoton je pre dve nedelje iznenadio PAOK u Solunu, a novi obračun Marka Šćepovića i Aleksandra Prijovića pripao je ponovo nekadašnjem igraču Partizana (1:0).

Bešiktaš je slavio u Belgiji protiv Genka (1:0), dok je Adem Ljajić na teren kročio u 70. minutu umesto Tokoza.

Još jedan srpski okršaj viđen je u Rusiji. Uroš Spajić je počeo duel za Krasnodar, naspram Miloša Kosanovića koji je presedeo na klupi Standarda. Belgijanci su poveli, ali domaći u nastavku preokrenuli rezultat i slavili na kraju (2:1).

Preokert je viđen i u Moskvi. Goleada u meču Spartak – Rendžers pripala je Rusima (4:3). Rivali su se do poluvremena smenjivali u vođstvu, da bi šampion najveće evropske države za samo 60 sekundi preko Adrijana i Hanija stigao do bodova.

Čelsi je u Belorusiji savladao BATE Borisov (1:0) golom Olivijea Žirua, za Beloruse je starter bio Aleksandar Filipović, kao i Andrija Pavlović (Rapid) protiv Viljareala.

Milan Lukač čuvao je mrežu Akhisara protiv Sevilje, ali je turski klub poražen od petostrukog osvajača ovog takmičenja u dramatičnoj završnici (2:3). Domaćin je promašio penal, a Španci sa bele tačke stigli do trijumfa.