LE: Tošić dvostruki strelac za CSKA

Izvor: Vesti-online.com, 19.Avg.2010, 23:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri moskovskog CSKA ubedljivo su savladali kiparski Anortozis 4:0 u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope, a srpski internacionalac Zoran Tošić postigao je dva gola za "armejce".

Moskovljani su do prednosti od 2:0 došli golovima Dumbije u 13. i 20. minutu, dok je Tošić tresao mrežu Kiprana u 48. i 74. minutu.

Ovim trijumfom CSKA je gotovo sigurno obezbedio plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

U tom delu takmičenja verovatno će se >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << naći i nemački Bajer iz Leverkuzena, koji je na svom terenu savladao ukrajinsku Tavriju 3:0. Kadlec je već u 1. minutu načeo goste, a ponovo je bio strelac u 83. minutu. Gol u povratničkom meču za "aspirindžije" postigao je Mihael Balak u zaustavnom vremenu sa penala.

Pari Sen Žermen je pobedio Makabi iz Tel Aviva sa 2:0, golovima Lujindule u 3. i Oroa u 59. minutu. "Sveci" takodje imaju pristojnu zalihu pred revanš za sedam dana.

Fudbaleri Liverpula ostvarili su minimalnu pobedu protiv turskog Trabzona (1:0) u prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

Strelac jedinog gola bio je Rajan Babel u zaustavnom vremenu prvog dela igre. Srpski internacionalac Milan Jovanović opet je bio starter u timu Roja Hodžsona, i odigrao je ceo susret na "Enfildu".

Veliku prednost pred revanš stekao je škotski Seltik koji je sa 2:0 pobedio Utreht. Sve je bilo jasno već u prvom poluvremenu, kada su golove postigli Huarez u 19. i Jorgos Samaras u 34. minutu.