Izvor: Sportski Žurnal, 07.Apr.2011, 20:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Krasić: Dobra prva sezona
Vezista Juventusa Miloš Krasić je izjavio da je zadovoljan debitantskom sezonom u Staroj dami.
Reprezentativac Srbije je pred start sezone stigao u Juventus iz moskovskog CSKA za 15 miliona evra, igrao je fenomenalno jesenas, pa je zapao u krizu kao i cela ekipa, da bi u poslednja dva meča dva puta bio strelac i najavio povratak u formu.
– Zadovoljan sam prvom sezonom u Italiji i Juventusu. Najlepši gol sam postigao u nedelju protiv Rome, ali cela ekipa je >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << bila na visokom nivou, baš kako se i očekuje od Juventusa. Još uvek možemo da ostvarimo zacrtane ciljeve, potrebno je da zadržimo koncentraciju na visokom nivou. Pred nama je još sedam mečeva, svaki je odlučujući, ali verujem da možemo da pobedimo svakog rivala – rekao je Krasić koji je u Seriji A odigrao 27 mečeva za Juventus i dao dva gola.
Srbin je jedina svetla tačka ekipe koja ima još jednu sezonu za zaborav. Stara dama se jesenas izblamirala eliminacijom iz grupne faze Lige Evrope, ostala je na tabeli iza Leha i Mančester Sitija, u kupu Italije je ispala u četvrtfinalu, a ponovo će ostati bez plasmana u Ligu šampiona jer je tek sedma sa osam bodova manje od četvrtoplasiranog Udinezea.
Juventus može da ostane čak i bez plasmana u Ligu Evrope ukoliko Palermo osvoji kup Italije, a ostane na sedmom mestu u Seriji A.
Nastavak na Sportski Žurnal...







