Izvor: Vesti-online.com, 31.Maj.2018, 11:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kim Džong Un ide u Moskvu?
Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov, koji boravi u radnoj poseti Pjongjangu, pozvao je danas severnokorejskog lidera Kim Džong Una u posetu Moskvi.
- Dođite u Rusiju, biće nam veoma drago da vas ugostimo - rekao je Lavrov tokom susreta sa Kimom, prenela je agencija Tas s.
Lavrov je Kimu preneo Putinove želje da se uspešno razreši problem na Korejskom poluostrvu, kao i to da Putin veoma ceni "divne reči >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << napisane u poruci posle njegovog reizbora".
Kim je rekao Lavrovu da Severna Koreja visoko ceni politiku ruske vlade, a posebno ruskog predsednika Vladimira Putina, koja se suprotstavlja američkoj dominaciji.
- Visoko cenim činjenicu da se ruske vlasti jasno protive američkoj dominaciji - istakao je Kim, koji je dodao da je uvek spreman da razgovora sa Rusijom o tom pitanju.
- Vaša poseta pokazuje koliko pažnje rusko rukovodstvo i predsednik Putin poklanjaju daljem razvoju i jačanju naših odnosa - zaključio je Kim.
Nastavak na Vesti-online.com...






