Kandidat za prvog čoveka Moskve

Izvor: RTS, 15.Okt.2010, 21:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kandidat za prvog čoveka Moskve

Za novog gradonačelnika Moskve ruski predsednik Dmitrij Medvedev predložio Sergeja Sobjanina. On će na mestu prvog čoveka Moskve zameniti Jurija Luškova, koji je bio gradonačelnik punih 18 godina.

Ruski predsednik Dmitrij Medvedev predložio je za novog gradonačelnika Moskve šefa predsedničkog kabineta Sergeja Sobjanina, saopštila je portparolka Kremlja Jevgenija Stjopočkina.

Predlog zvanično treba da prihvate gradske vlasti ruske prestonice, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ali se to uglavnom smatra formalnošću, napominje agencija AP.

Sobjanin bi trebalo da zameni Jurija Luškova, koga je predsednik Medvedev u septembru smenio posle 18 godina na mestu gradonačelnika Moskve.

Sobjanin je rođen 1958. godine u Tjumenskoj oblasti. Gubernator te oblasti bio je od 2001. do 2005. godine, kada je postavljen za šefa kabineta tadašnjeg predsednika Vladimira Putina.

Luškov je u julu navukao kritike na sebe kada su se zbog radova na glavnoj saobraćajnici između Moskve i međunarodnog aerodroma Šermetjevo pojavile velike gužve.

Gnev je narastao u avgustu, kada je Luškov ostao na odmoru u Austriji, dok se grad kojim je upravljao gušio u smogu i dimu usled požara koji su besneli po šumama oko Moskve.

Konačni udarac je po svoj prilici došao pošto je kritikovao odluku Dmitrija Medvedeva da suspenduje izgradnju autoputa kroz jednu šumu nadomak Moskve.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.