Jurij Ljubimov režirao „Zle duhe“ Dostojevskog

Izvor: Vostok.rs, 27.Mar.2012, 15:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jurij Ljubimov režirao „Zle duhe“ Dostojevskog

27.03.2012. -

Vođa ruske dramske scene 94-godišnji Jurij Ljubimov je postavio novu predstavu po romanu „Zli dusi" Dostojevskog na sceni Moskovskog akademskog pozorišta „Vahtangov". Premijera će biti 27. marta, na Međunarodni dan pozorišta. Danas je generalna proba.

Karte su već odavno kupljene. Takvo interesovanje se lako da objasniti: „Zli dusi" su prvi rad Ljubimova posle njegovog odlaska >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << iz Pozorišta na Taganjki. Zatim se on vratio u Vahtangovsko pozorište u kojem je pre mnogo godina počeo svoju karijeru.

Predstavu je Ljubimov postavio za samo tri meseca, tako da je rad bio veoma težak. U glavnim ulogama su mladi glumci. Ogromnu ulogu igra muzika. Nije slučajno glavni scenski rekvizit crni koncertni klavir, a žanr „Zlih duha" Ljubimova je određen kao „koncertna interpretacija romana u dva čina".

Izvor: Golos Rossii, foto: RIA Novosti

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.