Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Dec.2008, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I delegacija SPC na sahrani ruskog patrijarha
BEOGRAD - Brojne strane crkvene delegacije, među kojima je i srpska, najavile su svoj dolazak na sahranu ruskog patrijarha Aleksija Drugog, u utorak 9. decembra u Bogojavljenskoj crkvi u Moskvi.
U ime patrijarha Pavla sahrani Aleksija Drugog prisustvovaće arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, kao i arhiepiskop ohridski Jovan i episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije, javlja VIA.
Iz Bugarske će u ime patrijarha Maksima,doći trojica >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << mitropolita: vidinski Domentijan, varnski Kiril i lovečki Gavril.
Sahrani će prisustvovati i gruzijski patrijarh Ilija Drugi, poglavar Grčke crkve, arhiepiskop atinski Jeronim, kao i prvojerarh crkve čeških zemalja i Slovačke, mitropolit Hristofor.
U ime pape Benedikta Šesnaestog dolaze dvojica vodećih vatikanskih kardinala, Valter Kasper i Rože Ečegeraj.
Svetsku anglikansku zajednicu predstavljaće episkop Londona, Ričard Karter.
Najavljeni su i predstavnici nehrišćanskih religija. Muslimane šiite predstavljaće ajatolah Muhamed Ali Taširi iz Irana, a muslimane Kavkaza, verski vrhovni vođa Alahsukjur paša Zade.
Ruski patrijart Aleksij Drugi biće sahranjen u Bogojavljenskoj crkvi u Moskvi, u kojoj je svojevremeno i sam služio.
Bogojavljenska crkva je osveštana 1722. godine.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



















