Hapšenje članova ID u Moskvi i Mahačkali, planirali napade

Izvor: NoviMagazin.rs, 14.Okt.2017, 21:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hapšenje članova ID u Moskvi i Mahačkali, planirali napade

Agenti ruske Federalne službe bezbednosti (FSB) i policajci uhapsili su četvoricu pripadnika ćelije povezane s ID zbog pripremanja napada.

TASS navodi da su napadi pripremani u ruskom regionu Dagestan na severu Kavkaza.

Navedeno je da su oni uhapšeni u Moskvi i Mahačkali, svi poreklom iz Dagestana, i da su pripadnici takozvane ćelije "spavača".

Ruske vlasti su navele da su uhapšeni istražiteljima obelodanili kontakte s emisarima Islamske države >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << i pripreme za izvođenje terorističkih napada na području Dagestana hladnim oružjem i eksplozivnim sredstvima koja bi sami napravili.

Navedeno je da je trebalo da napadi budu izvedeni "na masovnim okupljanjima tokom velikih javnih događanja", a teroristi su želeli da ubijaju i policajce i vojnike.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.