Izvor: Sportske.net, 11.Mar.2016, 13:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čudo! Brazilci i Nemac brane boje Rusije?!
Izgleda da su Rusi rešili da budu pragmatični.
Svojevremeno je Fabio Kapelo poručio Rusima da mu nije jasno kako od 200 miliona ne mogu da nađu 11 dobrih fudbalera.
Izgleda da su ozbiljno shvatili poruku pa će naturalizovati nekoliko igrača koji su dugo u tamošnjoj Premijer ligi.
Priča se da će državljanstvo dobiti brazilski golman Giljerme koji je od 2007. u Lokomotivi i mogao bi da bude rezerva neprikosnovenom Akinfejevu iz CSKA >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Moskve.
On nije jedini, pod zastavu bi mogao da bude pozvan i MarioFernandešm desni bek "Armejaca", ali i Nemac!
U pitanju je Roman Nojšteder iz Šalkea, momak koji je rođen u Ukrajini i nikada nije igrao u zemljama bivšeg SSSR. Zanimljivo da je debitovao za "elf" ali i dalje može da izabere Rusiju. Prošlog meseca se sreo sa čelnicima ruskog saveza i razgovarao o mogućnosti da obuče njihov dres.
Rusi žele da podmlade tim, imaju problem u odbrani, stara garda je praktično pred oproštajem, potrebna im je sveža krv. Jasno, cilj je Mondijal 2018. godine.







