Mediji: Mladić i Dodik sa istim simbolom na reveru

Izvor: Vesti-online.com, 22.Nov.2017, 18:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mediji: Mladić i Dodik sa istim simbolom na reveru

Deo banjalučki medija primećuje da su bivši general Rato Mladić, u haškoj sudnici, i predsednik Republike Srpske Milorad Dodik na konferenciji za novinare, na reveru nosili značku "Natalijine ramonde" ili "cvet feniksa", kojim se u Srbiji obeležava Dan primirja u Prvom svetskom ratu.

"Natalija ramonda" je endemska biljna vrsta koja živi samo na području centralnog Balkana - Srbiji, Makedoniji i severnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Grčkoj.

Reč je o biljci koja ima neverovatnu sposobnost regenerisanja, pa i kada se potpuno osuši dovoljno je samo da se zalije, te otuda i naziv "cvet feniks".

Cvet je ljubičaste boje i od 2012. u Srbiji se nosi u znak sećanja na Dan primirja u Prvom svjetskom ratu, 11. novembar.

To je dan kada su sile Antante potpisale primirje sa Nemačkom i time okončale rat.

Takođe, mediji su primetili i da je na kravati koju je Mladić nosio u sudnici, pisalo je ćirilicom KPRF, što su neki mediji protumačili kao skraćenicu za Komunistička partija Ruske Federacije, uz koju se nalazio i komunistički simbol - srp i čekić.

Nastavak na Vesti-online.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.