Izvor: B92, 06.Avg.2010, 17:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Komšić za jednog predsednika

Sarajevo -- Hrvatski član Predsedništva BiH Željko Komšić založio se da ta zemlja u budućnosti ima jednog predsednika.

On je današnjem sarajevskom "Oslobođenju" izjavio da posle izbora u oktobru mora doći do ustavnih reformi.

Mislim da bi BiH trebalo da ima jednog predsednika i mislim da mu nisu potrebni ni potpredsednici, rekao je Komšić.

On je ocenio da je glavna prepreka boljoj sutrašnjici BiH "skrivena politika" partija koje učestvuju u vlasti, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pre svega Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) predsednika Vlade Republike Srpske Milorada Dodika.

Komšić je izrazio nadu da SNSD neće osvojiti nadpolovičnu većinu na oktobarskim izborima u Republici Srpskoj, jer ta stranka vodi "besmislenu i anahronu politiku, koja zemlju samo dalje vodi u konflikt, u politički i ekonomski ćorsokak".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.