Izvor: B92, 06.Avg.2010, 17:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Komšić za jednog predsednika
Sarajevo -- Hrvatski član Predsedništva BiH Željko Komšić založio se da ta zemlja u budućnosti ima jednog predsednika.
On je današnjem sarajevskom "Oslobođenju" izjavio da posle izbora u oktobru mora doći do ustavnih reformi.
Mislim da bi BiH trebalo da ima jednog predsednika i mislim da mu nisu potrebni ni potpredsednici, rekao je Komšić.
On je ocenio da je glavna prepreka boljoj sutrašnjici BiH "skrivena politika" partija koje učestvuju u vlasti, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pre svega Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) predsednika Vlade Republike Srpske Milorada Dodika.
Komšić je izrazio nadu da SNSD neće osvojiti nadpolovičnu većinu na oktobarskim izborima u Republici Srpskoj, jer ta stranka vodi "besmislenu i anahronu politiku, koja zemlju samo dalje vodi u konflikt, u politički i ekonomski ćorsokak".






