Dodik s Putinom i u Beogradu

Izvor: B92, 02.Okt.2014, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dodik s Putinom i u Beogradu

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik sastaće se s ruskim predsednikom Vladimirom Putinom prilikom njegove posete Beogradu, koja je zakazana za 16. oktobar.

Dodik je izjavio da ga je Putin lično pozvao na sastanak u Beograd.

"Prilikom razgovora s Putinom u Moskvi, gde smo premijerka RS Željka Cvijanović i ja boravili polovinom septembra, on je rekao da očekuje da se nakon izbora u BiH >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vidimo u Beogradu. Naravno da ću se tada ponovo videti s njim", rekao je Dodik.

Kako podseća Glas Srpske, Putin je na nedavnom sastanku u Moskvi poželeo Dodiku uspeh na predstojećim opštim izborima u BiH, zakazanim za 12. oktobar.

Istakao je da se odnosi između Srpske i Rusije uspešno razvijaju, što je pozitivan faktor u situaciji u regionu.

Zvanično je potvrđeno da će se Putin 16. oktobra sastati sa srpskim zvaničnicima i prisustvovati vojnoj paradi povodom 70 godina od oslobođenja Beograda i pobede nad fašizmom.

Mišljenja oko vojne parade i posete Putina Beogradu su podeljena. Novinar Tim Džuda je za Radio B92 rekao da bi kombinacija Putina i parade mogla bi da izazove loše reakcije na Zapadu. Međutim, prema rečima nemačkih zvaničnika, Berlinu ne smeta poseta Putina Beogradu.
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.