Zabranjen ulaz u holandske kafiće

Izvor: B92, 16.Dec.2010, 16:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zabranjen ulaz u holandske "kafiće"

London -- Sud je zaključio da je grad Mastriht bio u pravu kada je 2005. svojim propisom zabranio strancima da ulaze u kafiće u kojima se prodaje marihuana.

Propis ima za cilj da se smanji broj takozvanih narkoturista iz Belgije i Nemačke.

Holandija ukupno broji oko 700 kafića u kojima je moguće kupiti i pušiti marihuanu.

Uzgoj i prodaja lakih droga u "kofi šopovima" nisu legalni ali ne predstavljaju krivično delo.

Koalicija desnog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << centra namerava da takve "kafiće" pretvori u privatne klubove, uvođenjem članarine, usled zabrinutosti o pretnji koju narkoturizam predstavlja za holandski način života.

Oni koji se sa tom namerom ne slažu tvrde da bi to predstavljalo kršenje evropskih propisa koji garantuju slobodno tržište dobara i usluga.

U Holandiji se toleriše upotreba manjih količina kanabisa.

Kupovina i posedovanje su ograničeni na 5 grama po odrasloj osobi, bez obzira na državljanstvo korisnika.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Zabrana turistima da uđu u džoint-kofi šopove u Mastrihtu ne krši zakone

Izvor: Blic, 16.Dec.2010

HAG - Evropski sud pravde odlučio je danas da holandski grad Mastriht nije prekršio evropske zakone kada je zabranio strancima da ulaze u kafiće u kojima se prodaje marihuana...Prema oceni suda Evropske unije, čije je sedište u Luksemburgu, odluka Mastrihta, grada na jugu Holandije, kojom je 2005....

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.