Viz Erom uskoro do Rima i Malmea

Izvor: B92, 01.Sep.2010, 22:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Viz Erom uskoro do Rima i Malmea

Mađarski avioprevoznik će od 15. decembra leteti iz Beograda do Rima i Malmea a od aprila 2011. do Stokholma, Ajndhovena i Minhena, najavio je na konferenciji za novinare generalni direktor Viz Era Jozef Varadi.

Najniža ukupna cena karte u jednom smeru, uključujući sve takse, iznosiće 24,99 evra ili oko 2.600 dinara. Varadi je kazao da je kompanija odlučila i da u Beogradu otvori operativnu bazu, odnosno da u ovde bude stacioniran jedan njihov avion "erbas A320".
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Viz Er iz Beograda već obavlja letove ka Londonu i Dortmundu.

On je najavio da će u prvo vreme iz Srbije zaposliti od 30 do 40 radnika. Cilj kompanije je, prema rečima Varadija, da postane lider na srpskom tržištu.

Avioni Viz era za Rim i Malme počeće da saobraćaju od 15. decembra, tri puta nedeljno za italijansku prestonicu, a dva puta za Švedsku. Letovi za Ajndhoven, prema najavama, biće uvedeni od 1. aprila i saobraćaće dva puta sedmično, dok će linije za Minhen i Stokholm biti otvorene od 3. aprila, takođe dva puta u toku nedelje.

Ukupno sedam novih linija iz Srbije opsluživaće oko 300.000 putnika u prvoj godini. Karte se već mogu kupiti preko internet sajta ove kompanije na kome će uskoro uvesti i srpski jezik.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.