Veliki preokret Sitija u Londonu

Izvor: B92, 06.Feb.2024, 00:07

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Brentford rezultatom 3:1 (1:1) u poslednjem meču 23. kola engleske Premijer lige.

"Građani" su ponovo trijumfovali nakon preokreta, a junak je ovog puta bio FIl Foden.

Engleski reprezentativac je pogodio čak tri puta i tako rešio meč u Londonu.

No, najpre, poveo je Brentford golom Nila Mopea u 21. minutu.

Zatim je tim Pepa Gvardiole dodatno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pojačao ofanzivu, a onda je preokret doneo Fil Foden.

Najpre je izjednačio u trećem minutu nadoknade poluvremena, a onda kompletirao het-trik u 53. i 70. minutu.

Siti je sa 49 bodova na deobi drugog mesta sa Arsenalom, i ima dva boda manje i utakmicu manje od prvoplasiranog Liverpula. Brentford je na 15. poziciji sa 22 poena.

U narednom kolu, Siti će dočekati Everton, dok će Brentford gostovati Vulverhemptonu.