Udeo pao 0,6 odsto, direktor otišao

Izvor: B92, 15.Mar.2012, 20:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Udeo pao 0,6 odsto, direktor otišao

London -- Vodeći britanski lanac supermarketa Tesko je saopštio da je šef poslovanja na domaćem tržištu Ričard Brašer podneo ostavku.

Prethodno je u poslovanju kompanije zabeležen najlošiji period za nekoliko poslednjih godina.

Brašer je podneo ostavku nakon što je zastupljenost kompanije Tesko na britanskom tržištu opala u odnosu na konkurenciju, kao što je trgovački lanac Sejnsberi.

Udeo supermarketa Tesko je tokom 12 sedmica, do 19. februara, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << opao na 29,7 odsto, sa 30,3 odsto godinu dana ranije. To je bio najniži udeo od 2005. godine.

Tesko je početkom godine upozorio na smanjenje zarade, pošto kampanja velikih smanjenja cena nije uspela da poveća prodaju, i najavio da će povećati ulaganja u revitalizaciju poslovanja u Britaniji.

Brašer je na mesto direktora za poslove u Britaniji postavljen prošle godine, a na njegovo mesto će doći sadašnji izvršni direktor Filip Klark.

Supermarketi Tesko u Britaniji donose dve trećine prihoda te kompanije, koji su u 2010/2011. godini iznosili 104 milijarde dolara.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.