Izvor: Glas javnosti, 06.Jan.2011, 07:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U islam prešlo 100.000 Britanaca

LONDON - Broj Britanaca koji su prešli u islam prešao je brojku od 100.000, a u prelasku u prednjače bele žene od oko 27 godina kojima se, tvrde stručnjaci, zgadilo zapadnjačko potrošačko društvo i nemoralnost.

Pomenuta brojka navedena je u rezultatima nedavno izrađene studije u čijim je zaključcima izneta tvrdnja da Britanija prolazi kroz "proces islamizacije", piše britanski dnevni list Dejli mejl.

Tvorci izveštaja, organizacija "Fejt meters" (Faith matters), >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << sa druge strane navodi i da većina konvertita tvrdi da je njihova nova vera islam potpuno spojiva sa načinom života u Kraljevstvu.

Rezultati studije su pokazali da je samo u prošloj godini čak 5.200 Britanaca prešlo u islam - dve trećine tog broja čine žene, a čak 1.400 njih živi u Londonu. Prosečna starost novim muslimana je 27 godina.

Upitani koji su njihovi razlozi za prelazak u islam, Britanci su odgovorili da su im dozlogrdile loše pojave u britanskom društvu poput opijanja, alkoholizma, nedostatka morala, promiskuiteta i neobuzdanog trošenja.

Većina Britanki koje su prihvatile islamsku veru potvrdile su i da su odmah prihvatile konzervativniji način oblačenja - većina njih sada nosi maramu na glavi, a pet odsto i hidžab.

Najpoznatiji konvertit u Britaniji je novinarka i TV voditeljka Loren But (Lauren Booth), svastika bivšeg premijera Tonija Blera, čiji je prošlogodišnji prelazak u islam izazvao nezapamćen publicitet.

E bas mi je drago! Islam je dobar a muslimani su losi. Volio bih da svaki nemusliman procita Kuran i iskaze poslanika Muhameda i da se upozna sa pravom vjerom.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.