U Londonu najskuplji kvadrati

Izvor: S media, 15.Apr.2012, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Londonu najskuplji kvadrati

U Londonu se cena kvadratnog metra stana vrti oko 10.000 funti (11.800 evra), a u Parizu je krajem 2011. prosečna cena prešla 7.800 evra.

Najružnije zgrade na svetu (FOTO)

Stan koji osvaja luksuznošću (FOTO)

Luksuzni apartman od neverovatnih 21,8 miliona evra (FOTO)

U Francuskoj je tržište nekretnina dugo odolevalo krizi, ali sada počinje lagani pad. U prvom tromesečju ove >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << godine cene su pale za 0,6 posto u odnosu na zadnji kvartal prošle godine. Izuzetak je Pariz, gde je potražnja veća od ponude zbog čega cene rastu.

Izvan Pariza, prosečna cena kvadratrnog metra u Francuskoj u prvom kvartalu ove godine iznosi 1.850 evra u gradovima iznad 20.000 stanovnika.

U belgijskoj prestolnici Briselu, sedištu većine evropskih institucija, cene su u poslednje tri godine stabilne. U poslednje tri godine cene se nisu znatnije menjale - prosečna cena u Briselu 2009. iznosila je 2.427 evra, a u decembru prošle godine 2.424 evra.

Istovremeno, u Španiji već tri godine za redom drastično opada broj prodanih stanova.

(BizLife, foto: thinkstock)
Pogledaj vesti o: Nekretnine

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.