Izvor: Radio Slobodna Evropa, 10.Okt.2017, 19:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tusk se nada narednom koraku o Brexitu tek u decembru
Predsjednik Evropskog savjeta Donald Tusk izjavio je u utorak da pregovori o Brexitu usmjereni na trgovinske odnose neće početi najranije do decembra, a ne u ovom mjesecu kako se Britanija nadala.
Tusk se požalio na spori tempo pregovora o razlazu s Londonom i kazao je da je prerano krenuti u narednu fazu planiranja novih trgovinskih odnosa jer prvobitni razgovori o razlazu još nisu ostvarili "dovoljan napredak".
Pregovaramo s dobrim namjerama i još se nadamo da...
Pogledaj vesti o: London
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








