Tadić postigao gol u pobedi nad Arsenalom, trijumf Sitija

Izvor: Press, 01.Jan.2015, 22:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Sautempona pobedili su danas na svom terenu Arsenal sa 2:0 (1:0) u 20. kolu engleske Premijer lige, a strelac jednog gola bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić.
Tadić je postigao gol u 56. minutu, nakon je iskoristio kiks odbrane Arsenala, a prethodno je Saido Mane doveo "svece" u vođstvo.

Sautempton je posle 12 godina ostvario trijumf nad londonskim timom i potvrdio da >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << ove sezone nije slučajno u vrhu engleskog fudbala.

Ekipa trenera Ronalda Kumana je tokom većeg dela meča bio bolji rival i sasvim zasluženo su bodovi ostali na Sent Meriju.

Aktuelni šampion Mančester Siti teškom mukom je pobedio Sanderlend sa 3:2 i izjednačio se na prvom mestu sa Čelsijem, koji svoj meč igra od 18.30 protiv Totenhema.

Junak meča je Frenk Lampard koji je pobednika utakmice odlučio u 73. minutu i na taj način proslavio produžetak pozajmice do kraja sezone među "građanima".

Pobedu je zabeležio i Hal, koji je na svom terenu bio bolji od Evertona golovima Elmohamadija i Roseniora.

Liverpul nije uspeo da pobedi fenjeraša Lester na Enfildu, iako je pogocima iz penala kapitena Stivena Džerarda imao dva gola prednosti posle prvog dela igre.

Ekipa Brendana Rodžersa je na startu drugog poluvremena za samo dva minuta "prosula" vođstvo i ponovo će se spekulisati o ostanku na klupi menadžera "crvenih".

Veoma zanimljiv remi, uz vatromet golova, odigrali su Njukasl i Barnli (3:3), a pobednika nije bilo na meču Kvins Park Rendžersa i Svonsija (1:1), Vest Hema i Vest Bromvič Albion remizirali su identičnim rezultatom, dok golova nije bilo u duelu Aston Vila - Kristal Palas.

Rezultati i strelci:

Stouk - Mančester Junajted 1:1 (Šoukros 2. - Falkao 26)

Aston Vila - Kristal Palas 0:0

Hal - Everton 2:0 (Elmohamadi 33, Rosenior 43)

Liverpul - Lester 2:2 (Džerard 17. i 40. oba iz penala - Nadžent 58, Šulp 60)

Mančester Siti - Sanderlend 3:2 (Ture 57, Jovetić 67, Lampard 73. - Rodvel 68, Džonson 71. penal)

Njukasl - Barnli 3:3 (Tejlor 15, Kolbek 26, Siskoko 78. - Damet 19. autogol, Ings 66, Bojd 86)

Kvins Park Rendžers - Svonsi 1:1 (Fer 20. - Boni 90)

Sautempton - Arsenal 2:0 (Manu 34, Tadić 56)

Vest Hem - Vest Bromvič Albion 1:1 (Sako 10. - Berahino 42)

Od 18.30 na programu je meč između Totenhema i Čelsija na Vajt Hart Lejnu.

Tabela: Čelsi 46 bodova, Mančester Siti 46, Mančester Junajted 37, Sautempton 36, Arsenal 33, Vest Hem 32, Totenhem po 31...
Pogledaj vesti o: London