Svoje troškove sam finansiram

Izvor: B92, 22.Jan.2012, 15:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Svoje troškove sam finansiram"

Beograd -- "Kada sam se 2001. uselio u dvorski kompleks, on je bio u stanju potpune oronulosti. Prodao sam imovinu u Londonu zarad popravki, kaže Aleksandar Karađorđević.

U kakvom stanju se nalazio kompleks, može se videti iz izveštaja državne komisije, urađenog 90-ih godina, kao i iz izveštaja komisije prilikom primopredaje 2001. godine. Od 2001. godine do sredine 2004. godine, kada je dvorski kompleks ponovo vraćen >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na državni budžet, porodica Karađorđević finansirala je njegovo održavanje", kaže Aleksandar Karađorđević.

Da li je tačna računica prema kojoj je održavanje kompleksa u poslednjih sedam godina koštalo građane Srbije gotovo pet miliona evra?

"Vrlo je važno jednom za svagda razjasniti da se svi naši lični troškovi plaćaju iz mojih sopstvenih sredstava, a ne iz budžeta. Sredstva iz budžeta su namenjena kulturnim promocijama, izložbama, turističkim posetama i redovnom održavanju. Morate imati na umu da je pristup kompleksu bio zabranjen prethodnih 60 godina, a da je od 2001. nekoliko stotina hiljada posetilaca prošlo kroz njega."

Kako ocenjujete stavove onih koji vam negiraju titulu prestolonalsednika?

"Moj otac kralj Petar Drugi nikada nije abdicirao, te izmišljotine o abdikaciji se povremeno pojavljuju da bi izazvale zbrku u javnosti. Isto tako je apsurdna priča o vozu koji je navodno napustio zemlju 1941. godine natovaren zlatom."

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Karađorđević: Svoje troškove plaćam sam

Izvor: S media, 22.Jan.2012

Princ Aleksandar Karađorđević izjavio je danas da lične troškove plaća iz sopstvenih sredstava, a ne iz budžeta, kao i da su sredstva iz budžeta namenjena kulturnim promocijama, izložbama, turističkim posetama i redovnom održavanju dvorskog kompleksa...On je u intervjuu "Politici" rekao da...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.