Sve više NFL-a na Vembliju

Izvor: B92, 06.Nov.2014, 18:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sve više NFL-a na Vembliju

NFL je saopštio da će se i sledeće sezone igrati tri utakmice regularnog dela u Londonu, na stadionu Vembli.

Prvi put svoje mečeve će u Engleskoj igrati Njujork Džetsi, Bafalo Bilsi i Kanzas Siti Čifsi.

Američki fudbal je sve popularniji u Evropi, Vembli je uvek popunjen kada se igraju NFL mečevi, a prema navodima lige, biće ih sve više u budućnosti.

Duel Džetsa i Majami Dolfina, planiran za početak oktobra, biće prvi divizijski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << duel odigran na Vembliju.

Prva NFL utakmica u Londonu odigrana je 2007. godine, ove sezone su već odigrana dva meča (Majami Dolfins – Ouklend Rejders, Detroit Lajons – Atlanta Falkons), a 9. novembra je na programu i treći između Dalas Kaubojsa i Džeksonvil Jaguarsa.

Jedna NFL utakmica Londonu donese više od 15 miliona funti, a spekuliše se da bi osnivanje tima gradu donelo oko 100 miliona.

NFL mečevi na Vembliju 2015:

04. oktobar Njujork Džets – Majami Dolfins

25. oktobar Bafalo Bils – Džeksonvil Jaguars

01. novembar Detroit Lajons – Kanzas Siti Čifs
Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.