Izvor: Akter, 15.Jul.2015, 15:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Studenti iz Evrope na konferenciji u Boru
Tehnički fakultet u Boru, domaćin je druge međunarodne studentske konferencije "ISC 2015" u saradnji sa jednim od najboljih fakulteta na svetu, Imperial Koledža iz Londona
Na konferenciji je predstavljeno 40 radova studenata osnovnih, master i doktorskih studija iz Velike Britanije, Poljske, Bugarske, Bosne i Hercegovine, i Srbije, a održan je i Simpozijum i kurs o ekonomskoj geologiji, u organizaciji Društva za >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << ekonomsku geologiju sa Impirijal koledža iz Londona.
Studenti borskog fakulteta i koledža iz Engleske, posetili su rudnike u Velikom Krivelju i Majdanpeku, kao i strane kompanije koje u okolini Bora vrše geološka istraživanja – Avala Risorsiz (Avala Resources), Rakita Eksplorejšn (Exploration) i Munduro.
Predsednik organizacionog odbora Ljubiša Balanović rekao je da je cilj konferencije promocija naučno istraživačkog rada studenata tehničkih nauka iz zemlje i regiona, razmena ideja i iskustava i jačanje saradnje između studenata sa različitih fakulteta i univerziteta.
Skupu je doprinela i saradnja sa rudarskom i geološko istraživačkom industrijom, čiji predstavnici su govorili o njihovim projektima.
"Sve ovo je nastalo sa željom razmene informacija, deljenja znanja i iskustava između studenata i ljudi iz industrije, kako bi studenti stvorili bolju sliku o tome kako se ekonomska geologija koristi u stvarnom životu", rekao je jedan od organizatora Simpozijuma o ekomoskoj geologiji, menadžer istraživanja u kompaniji Avala Risorsiz, Justin van der Toorn.











