Srbija poražena i od Francuske

Izvor: B92, 22.Avg.2011, 00:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija poražena i od Francuske

Reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Francuske 80:77 (25:18, 23:13, 20:18, 12:28) na turniru u Londonu, u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo.

Igrač meča bio je Toni Parker, koji je ubacio 24 poena za Francuze. Najefikasniji u timu Srbije bio je Kosta Perović sa 14 poena, dok je Aleksandar Rašić ubacio 11.

Izabranici Dušana >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ivkovića tokom čitavog meča "jurili" su veliki zaostatak u odnosu na Francuze, koje su u završnici i prestigli, ali je odličan napad "galskih petlova" predvođenih Tonijem Parkerom ipak stigao do pobede u poslednjem napadu. Ovo je ujedno i poslednji pripremni meč "orlova" pred odlazak u Litvaniju.

Srbija je do sada u Londonu zabeležila dve pobede, protiv Velike Britanije i Kine, i dva poraza, protiv Hrvatske i Australije.

U toku prvog poluvremena Francuzi su bili superiorni protivnici i posle dobre prve četvrtine, na poluvremenu su imali čak 17 poena prednosti, dok je tim Srbije bio veoma slab u napadu, ali i slobodnim bacanjima (ukupno 58 odsto, naspram 82 odsto Francuza).

U trećoj četvrtini dve ekipe su bile izjednačene, da bi Srbija u završnici krenula veoma ofanzivno i ušla u fantastičnu seriju od 16 poena (naspram svega tri Francuske).

Do kraja meča naša selekcija igrala je fantastično i u napadu i u odbrani, ali je selekcija Francuske uz Tonija Parkera u poslednjim minutima izvojevala minimalnu prednost i konačnih 80:77.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.