Smena Vengera bila bi greška

Izvor: RTS, 20.Feb.2012, 18:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smena Vengera bila bi greška

Smena Arsena Vengera bila velika greška londonskog kluba, smatra nekadašnji igrač Arsenala Emanuel Peti. "Mislim da on može tim da izvuče iz krize", rekao je Peti.

Bivši fudbaler Arsenala Emanuel Peti izjavio je danas da bi smena menadžera Arsena Vengera bila velika greška londonskog kluba.

"Ukoliko bi Venger napustio klub, morali bi da dovedu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << veliko trenersko ime da smiri situaciju, a to bi bio veoma težak zadatak za budućeg trenera. Mislim da on može tim da izvuče iz krize", rekao je Peti. Peti je istakao da Arsenal nema "pshiloški jak tim", ali da Venger zaslužuje pohvale jer je odlučio da podmladi ekipu.

"Neophodno je da napravi nekoliko izmena na tržištu i promeni politiku dovođenja igrača. Potrebni su im mnogo iskusniji fudbaleri, imaju kvalitet, ali neko na terenu mora da bude mentor tim mladim momcima", rekao je Peti.

On je dodao da je ključni detalj za posrtanje kluba bilo prošlogodinšnje finale Liga kupa u kojem je Arsenal izgubio od Birmingema.

Peti je tokom karijere igrao za Monako, Barselonu i Čelsi, a 1997. godine je sa Arsenalom osvojio Premijer ligu i engleski FA kup.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.